Noah’s Mill whiskey

Fot. PWJ

 Oficjalnie pochodzenie tego bourbona nie jest znane. Nieoficjalnie pochodzi on z Heaven Hill Distillery (dzięki Tomek!), której flagowym produktem jest Evan Williams. Niezależny bottling (IB) Small Batch wypuszczany na rynek przez Kentucky Bourbon Distillers. O ile na rynku szkockim IB to norma dostępna na całym świecie, pozycje z USA cały czas nie stoją w każdym Carrefourze 🙂 Dzisiaj przygoda z pierwszą z nich w tym przeglądzie!

Typ alkoholu: Kentucky Straight Bourbon Whiskey, Small Batch
Wiek: No age statement (nieoficjalnie 15 yo)
Oko: 

otwierając –> prosta, ciemna butelka, o okrągłej podstawie i wydłużonej szyjce.
po nalaniu –> złoty
Nos:
średnio lotny, słodki i karmelowy, ale bardziej wytrawny niż popularne podstawowe wersje bourbonów i pozbawiony silnych akcentów kukurydzianych, mokra słoma, lekko kwiatowy. Po aeracji dużo bardziej roślinny i owocowy – zbożowość nie znika, ale wyraźnie przebija się zapach świeżo rozpołowionego, soczystego owocu gruszki. Co za kalejdoskop –> Nie mam wyboru i degustuje tę whisky na dworze w ponad 40C – zwiększona (u)lotność estrów sprawia, że aeracja ma tu zupełnie inny wymiar i trwa o wiele krócej niż w temperaturze pokojowej. Po przewąchaniu i opisaniu całej kolejki bourbonów, kiedy do nich wracam, mam wrażenie, że ktoś podmienił zawartość kieliszków! Zawsze można się czegoś nauczyć!
Język: bardzo eteryczny, pieprzny, wytrawny. Natychmiast zdobywa cały język i mocno uderza smakiem dębiny. Intensywność smaku wynika ze zwiększonej zawartości alkoholu (albo inaczej mówiąc zmniejszonego rozcieńczenia whiskey wodą), która niemal zawsze jest mile widziana. Umiarkowanie długi dębowo-czekoladowy finisz.
ABV: 57,15%
Cena: ok. 210 PLN

zp8497586rq

 

 

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

One Response to Noah’s Mill whiskey

  1. […] Williams Maker’s Mark Elijah Craig 12 yo George Dickel #12 Noah’s Mill Van Winkle 12 yo Special Reserve Vintage Rye 23 yo Willet 1983 25 […]

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"