Chcesz wziąć udział w degustacji whisky ze mną?
Sprawdź kiedy poprowadzę kolejną w Twoim mieście

Alkohol wieczoru #5: Old Pulteney 8yo; IB: Gordon & MacPhail

Lubię niezależne bottlingi (IB – independent bottlings). Pozwalają sprawdzić jak smakuje whisky w postaciach innych niż te udostępniane w oficjalnych bottlingach (OB – official bottlings). Old Pulteney od niezależnego dystrybutora Gordon & MacPhail ma 8 lat podczas gdy najmłodszy OB Old Pulteney ma 12 lat. Nie oznacza to wcale, że ta młodsza whisky jest gorsza gdyż czas leżakowania to nie jedyny czynnik wpływający na jakość whisky. Old Pulteney leży nad samym Morzem Północnym i jest najbardziej wysuniętą na północ destylarnią wyspy Wielka Brytania (najbardziej wysunięta na północ destylarnia Szkocji to Highland Park na Orkadach). Bliskość morza nie pozostaje bez wpływu na charakter whisky, która jest wyraźnie słonawa.

Typ alkoholu: whisky słodowa
Wiek: 8 lat
Oko: jasnosłomkowa, oleista
Nos: cytrus, słód
Język: torf, słód, pieprz, sól
Finisz: rozgrzewajacy, pieprzny
ABV: 40%
Cena: ok. 150 PLN

zp8497586rq

 
Po przeczytaniu
Uważasz, że treść tego artykułu powinna trafić do szerszej grupy ludzi?
Będę wdzięczny jeśli polubisz artykuł na Facebooku (lub innym wykopie) klikając przycisk po lewej stronie i dodając komentarz.
Możesz też polubić mój fanpage klikając w widget po prawej stronie na górze. Dzięki temu nie umknie Ci żaden wpis na tym blogu!
Możesz także przyjść na jedną z moich degustacji! Wystarczy, że wejdziesz na Sipofstyle i zostawisz mi swój e-mail w liście mailingowej odpowiedniego miasta. Kiedy będę je odwiedzał, na pewno dam Ci znać!Kieliszki do degustacji whiskyNowy rozlew wódki Miler Spirits

7 Responses to Alkohol wieczoru #5: Old Pulteney 8yo; IB: Gordon & MacPhail

 1. Anonymous pisze:

  Super. Właśnie przymierzam się do Old Pulteney ponieważ swoją drogę przez świat whisky słodowej postanowiłem zacząć od delikatnych whisky przechodząc do bardziej dymnych stopniowo od Auchentoshan 12yo, Glenfiddich Solera, Belvenie double wood, Dalmore 12yo i teraz zanim zdecyduję się na coś mocno dymnego pasuje mi właśnie Old Pulteney albo Oban 14yo. Ale raczej zdecyduję się na tą "whisky poławiaczy śledzi" 🙂

 2. Tomasz Miler pisze:

  Notki smakowe do wszystkich whisky, które wymieniłeś na pewno pojawią się u mnie na blogu. Twoje "wejście" zostało bardzo dobrze skomponowane 🙂 Rzadkość!

 3. Anonymous pisze:

  Dzięki. Duża w tym Twoja zasługa i Open Bar TV

 4. Roman pisze:

  Uwielbiam Old Pulteney. Zapoznałem się z nią w 2004 roku w Grantown-on-Spey. Pracowałem wtedy wakacyjnie jako barman w Strathspey Hotel. Tutaj foty baru:

  i Old Pulteney była u nas Single Maltem miesiąca 😉

  Jej lekka słonawość sprawia, że świetnie nadaje się na aperitif przed posiłkiem dla zaostrzenia apetytu.

 5. whiskyblog.pl pisze:

  Roman, jej starsza siostra ostatnio została Whisky Roku 🙂

 6. Tomasz Miler pisze:

  @ Roman
  Widzisz Walter, mogles nawet nie zdawac sobie sprawy, kiedy poczatki Twojej elegancji zaczynały sie w swiecie whsiky, a nie garniturow 😛

 7. Roman vel Walter pisze:

  Lol…i potem będę pisać w biografii na starość. Przygodę z elegancją zacząłem od … whisky 🙂

« »
Scroll to top