Four Roses Small Batch – jak smakuje?

Dzisiaj Four Roses Small Batch! Termin Small Batch to pojęcie wyjątkowo nieprecyzyjne. Oznacza whisk(e)y, którą wyprodukowano z niewielkiej partii beczek… I tyle. A ile ich było? Jedni mówią, że 12 to Small Batch, inni mówią, że 20, a jeszcze inni piszą Small Batch i nie mówią nic.

Four Roses Small Batch

Wychodzi na to, że termin Small Batch zależy tylko i wyłącznie od producenta i nie ma innego wyjścia niż wierzyć mu, że słowo 'small’ na etykiecie nie oznacza 200 beczek. Nieoficjalne wieści niosą, że w wypadku FR liczba ta jest mniejsza niż 20. Oficjalnie za to można dowiedzieć się, że w skład FRSB wchodzą tylko 4 z 10 produkowanych przez Four Roses destylatów. Spróbujmy!

Jak smakuje Four Roses Small Batch?

Typ alkoholu: Kentucky Straight Bourbon Whisky; Small Batch
Wiek: bez informacji o wieku (deklarowane 6-8 lat)
Oko:

otwierając –> Płaska, ale pękata butelka z pięknym dużym korkiem wykończonym dębem. Na butelce logo destylarni w embossingu, które jest widoczne spod wyciętej w tym miejscu etykiety. Dobry pomysł!
po nalaniu –> jasnobursztynowy, miedziany, jaśniejszy niż w innych wersjach
Nos:
dość lotny, ale wyraźnie łagodniejszy niż Yellow Label, kukurydziany, słodki, suszone owoce
Język:
słodkość, do której przyzwyczaja Yellow Label pojawia się tutaj tylko na krótką chwilę ponieważ natychmiast po niej ekstraktywny i pieprzny charakter tej whiskey daje o sobie znać. Wytrawny, mocny i pieprzny bourbon z rozgrzewającym finiszem dobry do rozwścieczenia żołądka przed posiłkiem. Warto dać mu chwilę. Kiedy spróbowałem go w „przedpremierze” kilka dni temu, pomyślałem sobie „Kompletnie nie w moim stylu.” A dzisiaj, choć jest dopiero 8 rano, świetnie się z nim bawię i zaczynam cierpieć, że to nie sobota i mogę wypić tylko 20 ml… OK, to co by tu zjeść ?!?
ABV:
45%
Cena: ok. 120 PLN

 

 

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

5 Responses to Four Roses Small Batch – jak smakuje?

 1. […] Post navigation ← Poprzedni Następny → […]

 2. Monkey Shoulder addict pisze:

  Którego 4R oceniasz lepiej: S. Batch czy Singla?
  Tu jest fajne porównanie 🙂

  • Tomasz Miler pisze:

   Z całym szacunkiem dla tego serwisu, notki smakowe dwóch wspomnianych bourbonów są bardzo pobieżne. Dużo więcej informacji jest tam o bourbonie niż o jego smaku. Poza tym mam wrażenie, że tamten degustujący pił zarówno z innej „barrel” jak i z innej „batch” 🙂
   Rozpatrywane pod względem aromatów i smaków SBatch i SBarrel są zupełnie inne.Wolę SBarrel, który urzeka wyważonym wejściem finiszu i sposobem w jaki rozwija się w ustach.

 3. […] Roses Yellow Label Four Roses Small Batch Four Roses Single Barrel Old […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"