Laphroaig anCUANmòr – jak smakuje i czy warto kupić?

Laphroaig anCUANmòr to wersja sławnej whisky dymnej z Królowej Hebrydów, czyli wyspy Islay. AnCUANmòr to whisky skierowana na rynek bezcłowy, ale obecna także w ogólnodostępnych kanałach sprzedaży.

Laphroaig anCUANmòr – co to za whisky?

Laphroaig anCUANmór

Ponieważ portfolio whisky Laphroaig jest dość szerokie, zwykle różnicowane jest sposobem leżakowania. Czołowym przykładem jest tutaj oczywiście sławny Laphroaig Quarter Cask leżakowany małych beczkach. Tym razem do czynienia mamy z whisky leżakowaną w beczkach pierwszego wypełnienia po bourbonie (ang. first fill), która później finiszowana była w beczkach z dębu europejskiego. Można przypuszczać, że te ostatnie beczki, to beczki po sherry.

Notes degustacyjny whisky

Jak smakuje ten Frog?

To sprawa oczywista, że marka Laphroaig budzi pewne oczekiwania. To w końcu „dymny potwór”, czyli whisky o wysokim stężeniu związków fenolowych. Warunkuje to potężnie dymny smak, który nie każdemu przypada do gustu. Warto wziąć to pod uwagę przed zakupem, aby się nie zawieść. Jeśli jednak jesteście zwolennikami tego typu ekstremalnych smaków nabytych to będziecie zadowoleni ponieważ każdy następny Laphroaig to nowa ekstremalna przygoda.

Oko – złota

Nos – 21 – mniej dymna niż spodziewałbym się po Laphroaigu, zwęglone drewno i ziemistość przełamane delikatną owocowością. Średnio lotna i niezbyt złożona.

Język – 20 – oleista

Finisz – 20 – dymność przełamana gorzką czekoladą, a na końcu wyraźną pieprznością. Podniesiona zawartość alkoholu zwiększa wyrazistość smaku co odbieram jako zaletę.

Balans – 20

Total – 81/100

ABV – 48%

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"