Springbank 14 yo Society Bottle

Springbank 14 yo Society Bottle to whisky z destlarni słynącej ze swojego tradycjonalizmu i bezkompromisowego podejścia do produkcji whisky.Springbank 14 yo Society Bottle

Podstawowe wypusty destylarni Springbank (10yo, 12yo CS i 15yo) trzymają poziom, ale prawdziwa przygoda zaczyna się dopiero w wypustach „single caskowych” (z pojedynczej beczki). Ponieważ odkurzam ostatnio swoje półki z whisky nadrabiając zaległości chciałbym przedstawić Wam butelkę, którą kupiłem podczas wizyty w destylarni kilka lat temu. Jest to wypust limitowany przeznaczony dla członków Springbank Society.

Whisky ta leżakowana była w beczce po sherry (Fresh Sherry Pipe) od czerwca 1995 do kwietnia 2010 po czym zabutelkowano ją w mocy beczki sięgającej 57%. Moja butelka to jedna z zaledwie 576 sztuk.

Springbank 14 yo Society Bottle

Jak smakuje Springbank 14 yo Society Bottle?
Oko – złota
Nos – 23 – na początku słodka, ziemista, serowa i zbożowa. W końcu coś złożonego co zmusza do zastanowienia. W aromacie przewijają się suszone owoce, ale są tylko w tle. Intensywny i wyważony aromat whisky. Urzeka swoją niezwykle zbalansowaną i bardzo łagodną słodyczą jakże inną od owocowych aromatów obecnych w whisky ze Speyside. Naprawdę przyjemny i rozwijający aromat.
Język – 23 –
Finisz – 23 – słodka, czekoladowa, delikatnie dymna, doskonale wyważona i bardzo trwająca z powoli (nie!)gasnącym finiszem. Przyjemna i potężna w smaku. Naprawdę doskonała whisky.
Balans – 23
Total – 92/100

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"