Chcesz wziąć udział w degustacji whisky ze mną?
Sprawdź kiedy poprowadzę kolejną w Twoim mieście

Alkohol wieczoru #263: Springbank 14 yo Society Bottle

Springbank to destlarnia słynąca ze swojego tradycjonalizmu i bezkompromisowego podejścia do produkcji whisky.
Springbank Society Bottle1

Podstawowe wypusty destylarni Springbank (10yo, 12yo CS i 15yo) trzymają poziom, ale prawdziwa przygoda zaczyna się dopiero w wypustach „single caskowych” (z pojedynczej beczki). Ponieważ odkurzam ostatnio swoje półki z whisky nadrabiając zaległości chciałbym przedstawić Wam butelkę, którą kupiłem podczas wizyty w destylarni kilka lat temu. Jest to wypust limitowany przeznaczony dla członków „Springbank Society”.

SpringbankSocietyBottle3
Whisky ta leżakowana była w beczce po sherry (Fresh Sherry Pipe) od czerwca 1995 do kwietnia 2010 po czym zabutelkowano ją w mocy beczki sięgającej 57%, a ja mam jedną z 576 butelek.

Notka smakowa
Oko – złota
Nos – 23 – słodka, ziemista, serowa, zbożowa. W końcu coś złożonego co zmusza do zastanowienia. W aromacie przewijają się suzone owoce, ale są tylko w tle. Intensywny i wyważony aromat whisky, który urzeka swoją niezwykle wyważoną i bardzo łagodną słodyczą jakże inną od owocowych aromatów obecnych w whisky ze Speyside
Język – 23 –
Finisz – 23 – słodka, czekoladowa, delikatnie dymna, doskonale wyważona i bardzo trwająca z powoli (nie!)gasnącym finiszem. Przyjemna i potężna w smaku. Naprawdę doskonała whisky.
Balans – 23
Total – 92/100Kieliszki do degustacji whiskyNowy rozlew wódki Miler Spirits

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »
Scroll to top