Chcesz wziąć udział w degustacji whisky ze mną?
Sprawdź kiedy poprowadzę kolejną w Twoim mieście

Alkohol wieczoru #245: Ardbeg Perpetuum, NAS, 47,4% ABV

Ardbeg Perpetuum to nowa limitowana edycja whisky z Islay, która została wypuszczona w ramach obchodów 200. rocznicy powstania destylarni.

Jeszcze nie wiadomo co dokładnie jest w butelce Ardbeg Perpetuum. Destylarnia ujawniła na razie wyłącznie tyle, że whisky ta łączy elementy przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Brzmi to trochę jak marketingowa melodia koniaków, które w swoich kupażach umieszczają destylaty np. z wszystkich pokoleń rodziny.

ardbeg perpetuum

Przyznam, że biorąc pod uwagę doniosłość rocznicy, jest dla mnie pewnym zaskoczeniem, że Perpetuum to whisky bez deklaracji wieku. Oto oficjalna etykieta.

publicViewAttachment

https://www.ttbonline.gov

Arbeg słynie ze wspaniałego marketingu. Co roku, limitowany wypust destylarni jest oczekiwany i szeroko komentowany przez rzesze fanów na całym świecie. „Ardbegianie” z zapartym tchem poszerzają swoje kolekcje zielonych butelek, które krótko po wypuszczeni zyskują na wartości i dostępne są już nie w sklepach, a wyłącznie na aukcjach.

Perpetuum nie jest pierwszym limitowanym wypustem Komitetu Ardbeg jaki opisałem na łamach bloga MilerPije.pl. Możecie zapoznać się także z notkami takich whisky jak Ardbog, RollerCoaster, Galileo i Alligator. Ponieważ firma LVMH była uprzejma przesłać mi sampla Ardbega Perpetuum, z radością wypełnię nim swój kieliszek i sprawdzę czy oferuje on wrażenia tak „ardbegiańskie” jak twierdzi etykieta 😀

ArdbegPerpetuumRelease

 

Notka smakowa

Nos – 22 – średnio lotna, dymna, torfowa, delikatnie cytrusowa i kremowa.

Język – 21 – oleista i dymna

Finisz – 20 – przyjemnie dymna o mocno czekoladowym i słodko-torfowym finiszu z delikatnie wplecioną pieprznością, która łagodnie gaśnie.

Balans – 20

Total: 83/100

 

No cóż ! Oby Ardbeg destylował kolejnych 200 lat i dłużej 😀

 

ardbeg-bottle

 

 

 Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Zestawy do nauki degustacji

Kieliszki do degustacji whisky

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »
Scroll to top