Hanyu Playing Cards – Ichiro’s Malt! Jak smakuje szóstka trefl?

Hanyu Playing Cards to limitowana edycja whisky „Ichiro’s Malt”, z symbolami kart na etykietach, w której znajduje się łącznie 58 butelek tworząc naprawdę niezwykłą „talię”.

Źródło: https://www.thespiritsbusiness.com

Hanyu Playing Cards

Seria ta jest wyjątkowo sławna z uwagi na fakt, że w sierpniu 2019 na aukcji w Honk Kongu, cała talia „kart” sprzedała się za 917.000 USD. Każda z butelek na etykiecie ma kartę. Whisky te pochodzą na rynek wypuszczane były w latach 2005-2014.

Cena whisky wynika z faktu, że destylarnia Hanyu została zamknięta w 2000 roku. Ponieważ Ichiro Akuto, jest spadkobiercć 400 beczek leżakującej whisky Hanyu, dokonał selekcji wybierając whisky do serii Hanyu Playing Cards.

Jak smakuje Hanyu Ichiro’s Malt „szóstka trefl”?

Ponieważ „szóstak trefl” nie jest bardzo precyzyjnym określenie, dla porządku podaję także bardziej szczegółowe namiary tej butelki:  cask 9020, 2000-2009, 1st cask hogshead, cream sherry butt, bottle 187/597

Hanyu Playing Cards

Oko: ciemnobursztynowa
Nos: 22 – siarrra! Spalone zapałki z suszonymi owocami i konfiturami. Dziwny aromat. Mokre kamienie? To ten moment, w którym whisky potrafi zaskoczyć, ale w tym wypadku wcale nie uważam, że jest to zachwycające.
Język: 22 – oleista i delikatna
Finisz: 23 – co za dziwna łycha! Czuję gotowane jajka i dżem ? A wszystko w siarce. Szokująca, orientalna kompozycja od zaledwie dziewięcioletniej whisky. Pieprzna na końcu, przyjemnie gaśnie. Szkoda, że raczej trudna do zdobycia.
Balans: 22
ABV: 57,9%
Total: 89

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"