Talisker 18 yo single malt Scotch whisky z 2005

Zakup Talisekra IB jest niezykle trudny. Może traficie kiedyś na jakiegoś niezależnie zabutelkowanego (pewnie bardzo starego) Taliskera z Cadenheads, GMP albo innego bottlera, ale będzie to raczej droga przyjemność. Z tej właśnie przyczyny praktycznie każdy starszy Talisker jest małym rarytasem. Tak też jest w tym wypadku (: Pikanterii dodaje fakt, że w 2007 Talisker 18 yo dostał nagrodę Best Single Malt Whisky of the World na WWA.

Talisker 18

Jak smakuje Talisker 18 yo?

Oko: ciemnozłoty
Nos: 22 – udany Talisker, dymność jest tutaj na marginesie, bardziej przebijają się suszone owoce, słodycz, mokre drewno, wrzosy i ziemistość.
Język: 22 – oleista i bardzo delikatna
Finisz: 21 – przyjemny słodki, minimalnie dymny i na końcu kremowy finisz zakończony Taliskerową pieprznością. Jestem jego fanem! … przy drugim podejściu kiedy piłem wcześniej kilka CSów jest lekko wodnisty … czepiam się 😛
Balans: 21
ABV: 45,8%
Total: 86/100
 

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

One Response to Talisker 18 yo single malt Scotch whisky z 2005

  1. Nemo pisze:

    Bardzo lubię Taliskery we wszystkich wersjach. Mają niestety pewną wadę. Nie komponują się z cygarami. Taliskery z cygarem zapachem przypomina g… To fenomen godzien głębszego przestudiować bo inne torfiaki tak nie mają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"