Jak smakuje Aberfeldy 40yo single malt Scotch whisky?

Miałem ostatnio naprawdę okazję napić się Aberfeldy 40 yo! Samo spotkanie z whisky tak starą to duże przeżycie, ale to nie wszystko. Dodać trzeba, rzecz działa się w Szkocji! Aberfeldy 40 yo degustowałem podczas kręcenia zdjęć do mojego ostatniego reportażu ze Szkocji. Okoliczności przyrody były naprawdę niezwykłe! 

Wpis powstał we współpracy z marką Aberfeldy! Jest on częścią większego  projektu, w którym miałem okazję przybliżyć Wam historię oraz metody produkcji stosowane w tej destylarni. 

Skąd wziąć taką whisky?

Whisky tę kupić można za 2500 GBP. Oczywiście to cena wysoka jak za „flaszkę whisky”, ale trzeba uczciwie powiedzieć, że w tym segmencie rynku (imponująca deklaracja wieku i rozpoznawalna destylarnia) to cena niewygórowana. Prawdopodobnie dlatego, Aberfeldy 40 yo dostępna jest wyłącznie w destylarni Aberfeldy w miejscowości o tej samej nazwie w szkockich Highlands.

O destylarni Aberfeldy

Destylarnia ta została założona przez rodzinę Dewar. Celem jej powstania było wsparcie produkcji blended whisky Dewar’s. Dzisiaj w obliczu wzrostu popularności kategorii single malt, Abefeldy jest coraz bardziej rozpoznawalna wśród miłośników single malt.BTW warto zapoznać się także z wpisem, który poświęciłem historii destylarni Aberfeldy.

Niezapomniana degustacja Aberfeldy 40 !

Muszę też dodać, że dzięki uprzejmości firmy Highland Safaris, na samą degustację miałem okazję dojechać taką oto maszyną wraz z przemiłym kierowcą! Posiadanie takiego Defendera, albo przynajmniej przejażdżka, to chyba marzenia każdego faceta. Muszę przyznać, że miałem z tego wielką radochę.

W drodze „na degustację” miałem nawet okazję poprowadzić na trasie offroad! Muszę powiedzieć, że było to po pierwsze niezapomniane, a po drugie znacznie trudniejsze niż myślałem! Przyznacie, że „sweet-focię” z wyjazdu mam niczego sobie prawda? 😉

land rover defender

Degustacja Aberfeldy 40 yo Highland Single Malt Scotch Whisky

Bez wątpienia sceneria, w której miałem okazję degustować była naprawdę spektakularna. Szkockie Highlands to w końcu jeden z najpiękniejszych obszarów świata.

Aberfeldy 40 yo

Poniżej znajdziecie video z degustacji ze szczegółowym opisem Aberfeldy 40 yo!

Ciekaw jestem jak podoba się Wam to spotkanie z whisky z destylarni Aberfeldy?

 

 

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"