Chcesz wziąć udział w degustacji whisky ze mną?
Sprawdź kiedy poprowadzę kolejną w Twoim mieście

Alkohol wieczoru #203: LINKWOOD matured in sherry cask 3196, 448 bottles, 03.05.1989 – 04.04.2008

Linkwood to whisky, którą ciężko kupić. Jak wiele innych destylarni, należy do DIAGEO, a że jej roczna wydajność jest stosunkowo nieduża (sięga 2,5 miliona litrów) to whisky ta nie jest ogólnodostępna. Tym razem udało mi się zdobyć bardzo ciekawą wersję whisky Linkwood, która pochodzi od niezależnego bottlera A.D. Rattray. Whisky ta leżakowana była wyłącznie w beczkach po sherry, co nadało jej bardzo charakterystyczne właściwości.

photo

Notka smakowa

Oko: bursztyn
Nos: 22 – wszystko czego pragnę od sherry! Na początku klasyczna siarka i proch, a później waniliowo-kremowa słodycz o wybitnie deserowym charakterze. Maślana. Niezbyt złożona whisky, ale bardzo reprezentatywna dla wpływu sherry na aromat.
Język: 22 – oleista i słodka
Finisz: 22 – gęsta whisky, która leniwie rozlewa się po języku, melasowa, słodka w tle pokazuje suszone owoce i bardzo dobrą gorzką, lekko pieprzną z mocy alkoholu, czekoladę, która trwa, trwa i trwa! Lubię to!
Balans: 22
ABV: 58,7%
Total: 88

Mój najnowszy projekt

Z wielką dumą informuję, że dzięki Miler Spirits, po 100 latach nieobecności do Polski powraca kultowa brandy marki Shustoff !!! Specjalnie dla czytelników MilerPije przygotowałem możliwość zamówienia butelki wersji 11yo w cenie 129zł zamiast 169.

Żeby odebrać voucher rabatowy podaj swój adres e-mail poniżej…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »
Scroll to top