Chcesz wziąć udział w degustacji whisky ze mną?
Sprawdź kiedy poprowadzę kolejną w Twoim mieście

Whisky z colą – ekspert wskazuje 3 sytuacje kiedy można pić

Mieszanie whisky z colą to temat, który od lat elektryzuje wielu miłośników picia szkockich trunków leżakowanych. Dzisiaj na MilerPije.pl artykuł o trzech sytuacjach, w których picie whisky z colą jest całkowicie dopuszczalne! 

O mojej walce z mitem zakazu mieszania whisky z colą…

Z tematem picia whisky z colą dość dogłębnie rozprawiłem się już wiele lat temu w tym wpisie z 2011 roku. Później przez lata oddawałem się sprawom, które uważałem za poważniejsze, czyli piciu whisky, które interesują moich czytelników i ocenianiu ich. Jednak kiedy postanowiłem przerzucić się na recenzje video bardzo szybko pojawiła się potrzeba wyjaśnienia tego tematu również werbalnie.

whisky z colą

To trochę bolesny fakt, że pomimo mnogich materiałów o whisky, które opublikowałem moim absolutnie najpopularniejszym video jest to o mieszaniu whisky z colą. Jego oglądalność przekroczyła 400.000 wyświetleń. Dla porównania, nakręcony w Szkocji wywiad z Caroline Martin będącą członiem zespołu Mistrzów Kupażu marki Johnnie Walker zebrał zaledwie 13.000 wyświetleń. To ponad 30x mniej 🙂 Szkoda, bo pojawiło się tam wiele informacji o produkcji whisky mieszanej, których nie sposób znaleźć w innych źródłach.  To dość jasno informuje o preferencjach konsumenckich. Ponieważ pytanie i wzburzenia dotyczące picia whisky z colą nie ustają postanowiłem dalej walczyć z mitem mówiącym o tym, że nie można tego robić…

Kiedy można pić whisky z colą?

Myślę, że każdy kto interesuje się whisky choć trochę doskonale wie, że istnieje szereg whisky, które wręcz ciężko wypić bez coli. Oczywiście są też takie whisky, których picie z colą to najzwyczajniej w świecie nonsens. Poniżej materiał o tych sytuacjach, w których picie whisky z colą jest całkowicie w porządku!

To ciekawe, że po latach pisania bloga, przejście na komunikację video przyciągnie do mojej działalności rzeszę nowych miłośników trunków i stylu życia mężczyzny.

Moje konto na YouTube to obecnie największy w Polsce kanał o whisky dlatego zachęcam do subskrybcji. Można to zrobić, klikając w poniższy przycisk:

Kieliszki do degustacji whisky


W październiku ruszam w Polskę, aby podzielić się z Wami wiedzą o destylatach. Tym razem w różnych lokalizacjach poprowadzę dwie degustacje: "Techniki analizy sensorycznej" oraz "Produkcja Single Malt Whisky".
Kliknij poniższy baner, aby poznać więcej szczegółów! Degustacje Miler TourZestawy aromatów do nauki degustacji whisky

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »
Scroll to top