Chcesz wziąć udział w degustacji whisky ze mną?
Sprawdź kiedy poprowadzę kolejną w Twoim mieście

ALKOHOL WIECZORU #197: Glenlivet 12 yo First Fill

Glenlivet First Fill bourbon to wypust dostępny wyłącznie na rynku bezcłowym. Ponieważ Glenlivet to destylarnia ze Speyside, która słynęła kiedyś z leżakowania w beczkach po sherry, a później, kiedy stawała się naprawdę sławna, w kombinacji beczek po sherry i bourbonie, kupiłem sobie butelkę ponieważ chciałem wiedzieć co może pokazać mi Glenlivet leżakowana wyłącznie w beczkach po bourbonie.

 

Glenliver First Fill 12 yo

Notka smakowa

Nos: 21 – bardzo charakterystyczna podstawka Glenlivet, słodka, niemal lukrowa, waniliowa, kaszka manna i dopiero później delikatniejsze nuty roślinne.
Język: 20 – oleista i delikatna
Finisz: 20 – delikatna i przyjemnie słodka z lgnącnym do języka czekoladowym finiszem. Zdecydowanie mniej pieprzny finisz niż w zwykłej 12 yo. Jest prosta, ale bardzo smaczna. Świetna deserowa whisky słodowa. Poleję nią lody!
Balans: 20
ABV: 40%
Total:  81

Mój najnowszy projekt

Z wielką dumą informuję, że dzięki Miler Spirits, po 100 latach nieobecności do Polski powraca kultowa brandy marki Shustoff !!! Specjalnie dla czytelników MilerPije przygotowałem możliwość zamówienia butelki wersji 11yo w cenie 129zł zamiast 169.

Żeby odebrać voucher rabatowy podaj swój adres e-mail poniżej…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »
Scroll to top