Chcesz wziąć udział w degustacji whisky ze mną?
Sprawdź kiedy poprowadzę kolejną w Twoim mieście

Alkohol wieczoru #86: Connemara Single Malt Irish Whiskey

W myśl zasady pić nie mieć, nie kupiłem Connemary tylko wypiłem ją w barze. Dobrze zrobiłem, bo o ile nie jest to whiskey, która pogoniła mnie do domu, nie jest to tez whiskey (a przynajmeniej nie w tej wersji), która będzie śnić mi się po nocach.

Notka smakowa
Typ alkoholu: Single Malt Irish Whiskey
Wiek: brak informacji o wieku (podobno mieszanka 4 yo, 6yo i 8 yo)
Oko:

otwierając –> Zielona pękata butelka z embossingiem i krajobrazem Irlandii. Wygląda dobrze i już z daleka kojarzy się z whisk(e)y.
po nalaniu –> bursztynowa
Nos:
Przede wszystkim to tylko czekałem aż wykpię ją za te porównanie do szkockiej whisky Lagavulin, która słynie ze swojej doskonałości. Niestety będę chyba musiał poczekać na spotkanie z Connemara Sherry Finish ponieważ wersja no age statement nie przypomina nosem Lagavulina ani trochę. Mimo to, jej słodycz jest równie oczywista jak jej torfowość. Z kieliszka do mojego nosa unosił się delikatny dymno-roślinny zapach, który doskonale kryje alkohol i bez wątpienia jest przyjemny.
Język: Problemy zaczęły się dopiero przy pierwszym łyku. Connemara na języku jest wodnista i znika praktycznie natychmiast po przełknięciu wywołując jednie uczucie pieprzności. Wtedy wkracza torfowy, ale utrzymany pod kontrolą, finisz, który trwa długo i jest przyjemny pomimo swojej płaskości wynikającej z młodego wieku whiskey.
Podsumowując, Connemara to whiskey, która po prostu nie ma środka. Może skusić przyjemnym zapachem, ale zaraz po tym musi nadrabiać udanym finiszem, ponieważ w środku czeka na nas tylko wodnista pustka. To typowy przykład whiskey, która mogłaby skorzystać na podniesieniu zawartości alkoholu. Kiedy spotkam się z nią następnym razem z pewnością uderzę w wersję CS.
ABV: 40%
Cena: ok. 140 PLN

 

 

Mój najnowszy projekt

Z wielką dumą informuję, że dzięki Miler Spirits, po 100 latach nieobecności do Polski powraca kultowa brandy marki Shustoff !!! Specjalnie dla czytelników MilerPije przygotowałem możliwość zamówienia butelki wersji 11yo w cenie 129zł zamiast 169.

Żeby odebrać voucher rabatowy podaj swój adres e-mail poniżej…

3 Responses to Alkohol wieczoru #86: Connemara Single Malt Irish Whiskey

  1. squad78 pisze:

    W sumie mogłeś wykpić ,jest ok ale porównanie do Lagavulin.. hmm natomiast to cudo Connemara Turf Mor (Peated) (58.20%) nie ma wstydu.Pozdrawiam

  2. Eco pisze:

    „Connemara na języku jest wodnista”

    Takie stwierdzenia praktycznie nie padają w licznych już dość wpisach na tym bloku. Nie padają nawet w przypadku oceny popularnych whisky (itp.) – tych dla których spójność smaku jest ważniejsza niż doznania smakowe same w sobie 😉
    To, że akurat w przypadku tej whiskey degustacja odbywała się w barze, może nasuwać pytanie, czy za słaby, wodnisty smak odpowiada producent whisky czy wina leży gdzieś …, napiszmy kurtuazyjnie, gdzieś pomiędzy producentem a konsumentem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »
Scroll to top