Chcesz wziąć udział w degustacji whisky ze mną?
Sprawdź kiedy poprowadzę kolejną w Twoim mieście

Alkohol wieczoru # 61: Noah’s Mill

Fot. PWJ

 Oficjalnie pochodzenie tego bourbona nie jest znane. Nieoficjalnie pochodzi on z Heaven Hill Distillery (dzięki Tomek!), której flagowym produktem jest Evan Williams. Niezależny bottling (IB) Small Batch wypuszczany na rynek przez Kentucky Bourbon Distillers. O ile na rynku szkockim IB to norma dostępna na całym świecie, pozycje z USA cały czas nie stoją w każdym Carrefourze 🙂 Dzisiaj przygoda z pierwszą z nich w tym przeglądzie!

Typ alkoholu: Kentucky Straight Bourbon Whiskey, Small Batch
Wiek: No age statement (nieoficjalnie 15 yo)
Oko: 

otwierając –> prosta, ciemna butelka, o okrągłej podstawie i wydłużonej szyjce.
po nalaniu –> złoty
Nos:
średnio lotny, słodki i karmelowy, ale bardziej wytrawny niż popularne podstawowe wersje bourbonów i pozbawiony silnych akcentów kukurydzianych, mokra słoma, lekko kwiatowy. Po aeracji dużo bardziej roślinny i owocowy – zbożowość nie znika, ale wyraźnie przebija się zapach świeżo rozpołowionego, soczystego owocu gruszki. Co za kalejdoskop –> Nie mam wyboru i degustuje tę whisky na dworze w ponad 40C – zwiększona (u)lotność estrów sprawia, że aeracja ma tu zupełnie inny wymiar i trwa o wiele krócej niż w temperaturze pokojowej. Po przewąchaniu i opisaniu całej kolejki bourbonów, kiedy do nich wracam, mam wrażenie, że ktoś podmienił zawartość kieliszków! Zawsze można się czegoś nauczyć!
Język: bardzo eteryczny, pieprzny, wytrawny. Natychmiast zdobywa cały język i mocno uderza smakiem dębiny. Intensywność smaku wynika ze zwiększonej zawartości alkoholu (albo inaczej mówiąc zmniejszonego rozcieńczenia whiskey wodą), która niemal zawsze jest mile widziana. Umiarkowanie długi dębowo-czekoladowy finisz.
ABV: 57,15%
Cena: ok. 210 PLN

zp8497586rq

 

 

I to nie wszystko….

Miler Tour Summer 2019

PS W lipcu odwiedzę 10 miast, w których przeprowadzę degustacje. Jeśli chcesz wziąć udział w którejś z nich, kliknij w poniższe zdjęcie albo TUTAJ i sprawdź, czy zostały jeszcze jakieś miejsca. Tym bardziej, że na jakiś czas onbiżyliśmy ceny biletów: o 50 zł na poziom podstawowy i aż o 100 zł na poziom zaawansowany!

One Response to Alkohol wieczoru # 61: Noah’s Mill

  1. […] Williams Maker’s Mark Elijah Craig 12 yo George Dickel #12 Noah’s Mill Van Winkle 12 yo Special Reserve Vintage Rye 23 yo Willet 1983 25 […]

« »
Scroll to top