Chcesz wziąć udział w degustacji whisky ze mną?
Sprawdź kiedy poprowadzę kolejną w Twoim mieście

Alkohol wieczoru # 303: Cardenal Mendoza Brandy De Jerez

Jedna ze sławniejszych marek brandy należąca do firmy Romate leżakowana w systemie solera w beczkach po sherry Oloroso i Pedro Ximenez.

Cardenal Mendoza to nazwa użyta na cześć Pedro Gonzalez de Mendoza, hiszpańskiego duchownego o przydomku “Wielki Kardynał Hiszpanii”, który był niezwykle istotną figurą polityczną w piętnastowiecznej Hiszpanii. Produkcja brandy Cardenal Mendoza rozpoczęła się w 1887 roku. Pierwotnie był to alkohol produkowany wyłącznie na użytek własny właścicieli destylarni. Podobno jego rosnąca sława skłoniła ich jednak do produkcji przemysłowej umożliwiającej cieszenie się nim szerszemu gronu konsumentów. Nie sposób nie zauważyć, że ta historia w świecie alkoholi lubi się powtarzać.

Cardenal_Mendoza_Brandy_de_Jerez_4393316-2

Notka Smakowa

Oko – ciemnobursztynowa

Nos – 20 – słodka, deserowa, suszone owoce, skóry, dużo czekolady, prosta i przyjemna

Język – 20 – oleista i bardzo łagodna

Finisz – 19 – słodki, oleisty, przyjemnie rozgrzewający, z bardzo dobrze ukrytym alkoholem, mocno czekoladowy. Prosty w smaku alkohol, który swoją dość wysoką notę zawdzięcza wysokiej pijalności.

Balans – 20

Total – 79/100

ABV – 40%

 

Mój najnowszy projekt

Z dumą informuję, że możliwość uczestniczenia w prowadzonych przeze mnie degustacjach whisky pojawi się na terenie całej Polski! Koniecznie daj mi znać gdzie mieszkasz, żebym mógł odwiedzić również Ciebie!
Wpisz swojego maila oraz wybierz miasto, a ja zajmę się resztą i dam Ci znać kiedy będę organizował przyjazd w Twoje strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »
Scroll to top