Chcesz wziąć udział w degustacji whisky ze mną?
Sprawdź kiedy poprowadzę kolejną w Twoim mieście

Alkohol wieczoru #263: Springbank 14 yo Society Bottle

Springbank to destlarnia słynąca ze swojego tradycjonalizmu i bezkompromisowego podejścia do produkcji whisky.
Springbank Society Bottle1

Podstawowe wypusty destylarni Springbank (10yo, 12yo CS i 15yo) trzymają poziom, ale prawdziwa przygoda zaczyna się dopiero w wypustach „single caskowych” (z pojedynczej beczki). Ponieważ odkurzam ostatnio swoje półki z whisky nadrabiając zaległości chciałbym przedstawić Wam butelkę, którą kupiłem podczas wizyty w destylarni kilka lat temu. Jest to wypust limitowany przeznaczony dla członków „Springbank Society”.

SpringbankSocietyBottle3
Whisky ta leżakowana była w beczce po sherry (Fresh Sherry Pipe) od czerwca 1995 do kwietnia 2010 po czym zabutelkowano ją w mocy beczki sięgającej 57%, a ja mam jedną z 576 butelek.

Notka smakowa
Oko – złota
Nos – 23 – słodka, ziemista, serowa, zbożowa. W końcu coś złożonego co zmusza do zastanowienia. W aromacie przewijają się suzone owoce, ale są tylko w tle. Intensywny i wyważony aromat whisky, który urzeka swoją niezwykle wyważoną i bardzo łagodną słodyczą jakże inną od owocowych aromatów obecnych w whisky ze Speyside
Język – 23 –
Finisz – 23 – słodka, czekoladowa, delikatnie dymna, doskonale wyważona i bardzo trwająca z powoli (nie!)gasnącym finiszem. Przyjemna i potężna w smaku. Naprawdę doskonała whisky.
Balans – 23
Total – 92/100

Kieliszki do degustacji whisky


W październiku ruszam w Polskę, aby podzielić się z Wami wiedzą o destylatach. Tym razem w różnych lokalizacjach poprowadzę dwie degustacje: "Techniki analizy sensorycznej" oraz "Produkcja Single Malt Whisky".
Kliknij poniższy baner, aby poznać więcej szczegółów! Degustacje Miler Tour

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »
Scroll to top