Chcesz wziąć udział w degustacji whisky ze mną?
Sprawdź kiedy poprowadzę kolejną w Twoim mieście

BIG PEAT #228

 

BIG PEAT

Każdy, nawet niezbyt wnikliwy, obserwator rynku whisky już kilka lat temu dostrzegł trend wypuszczania przez niemal wszystkie destylarnie whisky NAS (ang. no age statement). Producenci whisky doskonale wiedzą, że w przypadku wzrostu popytu (którego aktualnie można przecież oczekiwać) zdjecie deklaracji wieku z etykiety daje im dalece większą elastyczność w zakresie planowania produkcji i skalowania produktu. Oczywiście trend ten dotarł także do whisky torfowych. W teorii, można zakładać, że BIG PEAT whisky torfowe najmniej tracą na krótkim leżakowaniu ponieważ dla wielu miłośników tego typu whisky najbardziej liczy się silnie dymny charakter (który nie zależy od leżakowania) a złożoność smaku i aromatu wypracowywane w czasie lat spędzonych w beczce następują dopiero później.

Big Peat

Przykładem takiej whisky torfowej jest

Big Peat

, czyli whisky należąca do kategorii blended malt produkowana przez firmę Douglas Laing & Co. Ltd. Na etykiecie widnieje wizerunek modnego ostatnio mężczyzny „lumberseksualnego” ;), a oprócz tego dumnie widnieją tam nazwy destylarni produkujących whisky wchodzące w skład Big Peat, a są to: Ardbeg, Caol Ila, Bowmore i legendarna, ale niestety nieistniejąca już, PortEllen.

Notka smakowa

BIG PEAT

:

Oko: ­ słomkowa

Nos: ­ 20 ­ lotny, mocno dymny, lekko kremowy na końcu, płaski, ale przyjemny.

Język: ­ 20 ­ oleista i lekko pieprzna

Finisz: ­ 18 ­ dymny, szybko kryje język, aby dość szybko zamienić się
w silną pieprzność, która po chwili tonie w finiszu o smaku gorzkiej czekolady.

Balans: ­ 18

Total: ­ 78/100

krest-button

PS

A co do mężczyzn-drwali i ciężkiej pogody to gdyby kiedyś wyszło Big Peat Polish Edition, to proponuję gentlemanowi z etykiety taką uszankę :)

zdjęcie (3)

 

Po przeczytaniu…

Kaszkiet to zdecydowanie najbardziej uniwersalne nakrycie głowy jakie oferuje klasyczna męska elegancja! Świetnie łączy się zarówno z dżinsami jak i garniturem, dzięki czemu można nosić go praktycznie wszędzie! Detronizuje kompromitujące połączenie wełnianej czapki i garnituru i świetnie zastępuje kapelusz, który dzisiaj nie każdy chce nosić. Więcej na temat kaszkietów MILER tutaj.

^BDABE986145C1C7222FF3E0E179112969918DC67423E16BAE3^pimgpsh_fullsize_distr

Może zainteresują Was także dwa projekty, które właśnie wdrażam z myślą o whiskymaniaków. Pierwszy z nich to kolejna już seria kieliszków do whisky, które moi stali czytelnicy uznają już za kultowe. Więcej na temat tych kieliszków tutaj.

667x115KIELISZKIpopr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

« »
Scroll to top