Chcesz wziąć udział w degustacji whisky ze mną?
Sprawdź kiedy poprowadzę kolejną w Twoim mieście

James King # 218

 

James King

Dzisiaj spotykam się twarzą w twarz z whisky James King 12 yo, która do nabycia jest w sieci dyskontów spożywczych (czy to już supermarkety?) Biedronka. To whisky mieszana (blended whisky) z segmentu premium, o którą pyta wielu czytelników.

James King

Warto powiedzieć od razu, że w Polsce powszechnie dostępny jest James King 12 yo podczas gdy całe portfolio marki obejmuje także wersje NAS, 5 yo i 8 yo, 12 yo, 15 yo, a nawet 21 yo! Możemy zatem czuć się wyróżnieni dostępem do wersji premium.

Whisky James King to typowa marka whisky – nie ma historii i nie wiadomo skąd się wzięła. Na tyle butelki znajduje się ta oto niezwykle przydatna i wiele wnosząca informacja:

 

James King

commemorates the life of the popular King James IV of Scotland. He reigned from 1488 to 1513 & was known to be fond of

“Ardent Spirits”. This fine Scotch Whisky is a blend of matured aged whiskies & may be enjoyed on any occassion or simply for pleasure straight, with ice or mixed.

Skracając tłumaczenie można zatem powiedzeić, że James King to whisky, która upamiętnia życie Jakuba IV i można pić ją z każdej okazji albo bez okazji 🙂

 

Notka smakowa

Oko: miedziana

Nos: średnio lotny, bardzo deliktany, przyjemny, kremowy, karmelowy, cytrusowy, lekko ziemisty w tle. Przyjemny i miły zapach whisky mieszanej.

Język: oleista i pieprzna

Finisz: karmelowa, skórzasta, słodka, czekoladowa i mocno pieprzna. Pijalna, przyjemna, niezbyt emocjonująca. Piłem lepsze blendy premium w tym wieku.

ABV: 40%

Mój najnowszy projekt

Z wielką dumą informuję, że dzięki Miler Spirits, po 100 latach nieobecności do Polski powraca kultowa brandy marki Shustoff !!! Specjalnie dla czytelników MilerPije przygotowałem możliwość zamówienia butelki wersji 11yo w cenie 129zł zamiast 169.

Żeby odebrać voucher rabatowy podaj swój adres e-mail poniżej…

14 Responses to James King # 218

 1. Darosmil pisze:

  Witam.
  Co to znaczy że jest to „premium ” ?

 2. tbgkol pisze:

  Mógłbyś Tomaszu przeprowadzić degustację także tej Whisky? Też z segmentu premium i to za jedyne $3.65 za 5 litrów:
  http://i.imgur.com/qImag.jpg

 3. whiskyholic pisze:

  a jak wygląda stosunek ceny do jakości, dostępna za bodajże 60-70 pln?

  • szczaq pisze:

   Tak, jakieś dwa tygodnie temu widziałem ją za 69,99 zł, ale w Biedronce był również wtedy Ballantine’s 12YO w cenie 79,99 zł, więc może to jednak lepszy wybór? 🙂

 4. VIRUS pisze:

  szczaq ,
  ZDECYDOWANIE JK LEPSZY OD 12Y Ballantine’s.

 5. marek pisze:

  Całkiem niezła jak za ta kasę !!! Nie sądzę aby w tym przedziale cenowym znaleźć coś lepszego ;P

 6. Tomek pisze:

  Piłem kilkanaście różnych whisky i jak na razie dla porównania powiem, że lubię johny walker black (jest dymny w zapachu, co nie jest na mój gust, ale smak ma super) i właśnie omawiany James King. Ma wspaniały zapach, delikatny niedymny i można się nim długo zaciągać przed wypiciem. Po wypiciu smakuje dobrze jeszcze przez 30 sekund. Może w tym lepszy jest JW Black bo dobry smak ulatnia się trochę dłużej. Tym nie mniej…. ten zapach Jamesa Kinga…. chyba wolę alkohole którymi się można podelektować chwilę pod nosem. W pełni się wpasowuje w swoją klasę 12yo. Polecam. Tomek 36lat.

 7. brylant13 pisze:

  Ludzie jakie wy farmazony wypisujecie !!!

 8. lucas pisze:

  Panie Tomaszu, a co z QM 12Y która stoi u Pana w szafie ? Robimy coś z nią ? W PL nie widać ich wcale ale w Lidlu w UK bywa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »
Scroll to top