Chcesz wziąć udział w degustacji whisky ze mną?
Sprawdź kiedy poprowadzę kolejną w Twoim mieście

Alkohol wieczoru #204: Laphroaig QA Cask

To wypust Laphroaiga bez deklaracji wieku skierowany wyłącznie na rynek bezcłowy. Na rynku pojawił się mniej więcej w tym samym czasie co Laphroaig PX Cask. Co ciekawe, obie te whisky są efektem leżakowania „kombinowanego” i obie nie mają deklaracji wieku co czyni je kwintesencją trendów obowiązujących obecnie w świecie whisky.

Laphroaig

 

Laphroaig QA cask, leżał najpierw w beczkach po bourbonie, a później po świeżym dębie amerykańskim. Oczywiście zasadniczo to beczki z tego samego drewna, tyle że w tych drugich nie leżał wcześniej bourbon. Prawdę mówiąc to brak deklaracji wieku oraz zaledwie 40% nie rokują dobrze, ale ciekawość nakazuje sprawdzić co w trawie piszczy.

Notka smakowa

Nos: 21 – dymny i apteczny Laphroaig, w tym wypadku prosty, ale wciąż klasyczny torfiak charakterystyczny dla tej destylarni, ale po wytrząśnięciu daje słodsze deserowe, może nawet lekko konfiturowe nuty.
Język: 21 – oleisty i delikatny o ile torf może być deliaktny. Bardzo przyjemny.
Finisz: 18 – uuuuu, w pierwszej chwili dymny, ale później pusty i wodnisty znika pozostawiając po sobie ślady dymu i lekką pieprzność. No age statement? No właśnie…
Balans: 19
ABV: 40%
Total: 79

Mój najnowszy projekt

Z wielką dumą informuję, że dzięki Miler Spirits, po 100 latach nieobecności do Polski powraca kultowa brandy marki Shustoff !!! Specjalnie dla czytelników MilerPije przygotowałem możliwość zamówienia butelki wersji 11yo w cenie 129zł zamiast 169.

Żeby odebrać voucher rabatowy podaj swój adres e-mail poniżej…

2 Responses to Alkohol wieczoru #204: Laphroaig QA Cask

  1. sarutek pisze:

    Mam pytanie – jak ma się opisywany Laphroaig QA Cask do Laphroaig Quarter Cask o mocy 48%? Na święta zrobiłem sobie prezent i zakupiłem Laphroaig Quarter Cask, a po tej nocie smakowej mam mieszane uczucia i liczę że to są dwa dosyć różniące się od siebie trunki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »
Scroll to top