Chcesz wziąć udział w degustacji whisky ze mną?
Sprawdź kiedy poprowadzę kolejną w Twoim mieście

Alkohol Wieczoru #141: Laphroaig 19 yo, IB Douglas & Laing (OMC)

Kolejne spotkanie z torfową whisky pochdozącą z destylarni Laphroaig. Tym razem jest to wypust 300 butelek dziewiętnastoletniego bottlingu IB z serii The Old Malt Cask zabutelkowany przez Douglas & Laing. Whsiky destylowana w kwietniu 1992, a butelkowana w maju 2011.

Oko: złoty
Nos  – 22 – Oczywiście dymna, ale w zupełnie inny sposób niż podstawki z tej destylarni. Po aeracji kłęby dymu wprawdzie nie znikają, ale zdecydowanie łagodnieją pokazując słodkie aromaty owocowe i kremowo-maślane.
Język – 21 – oleista, przyjemna
Finisz – 20 – zapach zapowiadał rzeczy niesamowite, ale niestety (choć dla niektórych może stety) finisz jest zdecydowanie bardziej dymny i nie pokazuje już tak przyjemnej złożoności jaką odczuwałem na nosie.
Balans  – 20
Total: 83
/100 = warta poznania
ABV
54%
Cena:  
500 PLN

Po przeczytaniu

Jeśli ten wpis Ci się przydał, będę wdzięczny jeśli polubisz go na Facebooku klikając przycisk po lewej stronie.

Jeśli chcesz, możesz też wrzucić go na Twittera, Google + lub inny Wykop ;)

zp8497586rq
I to nie wszystko….

Miler Tour Summer 2019

PS W lipcu odwiedzę 10 miast, w których przeprowadzę degustacje. Jeśli chcesz wziąć udział w którejś z nich, kliknij w poniższe zdjęcie albo TUTAJ i sprawdź, czy zostały jeszcze jakieś miejsca. Tym bardziej, że na jakiś czas onbiżyliśmy ceny biletów: o 50 zł na poziom podstawowy i aż o 100 zł na poziom zaawansowany!

Comments are closed.

« »
Scroll to top