Chcesz wziąć udział w degustacji whisky ze mną?
Sprawdź kiedy poprowadzę kolejną w Twoim mieście

Alkohol wieczoru # 108: Baron Otard X.O.

O marce Otard i rebrandingu na Baron Otard wspominałem już przy wpisie o koniaku Otard VS. Warto dodać, że całkiem niedawno wypuszczona została edycja Baron Otard X.O. Gold, która dostępna jest wyłącznie na rynku bezcłowym. Wyróżniające się złote butelki mają przykuć uwagę do nowego oblicza marki i pozyskać jej zwolenników. Tak wyglądają:

Niestety każdy kto chciałby dowiedzieć się czegoś o tym koniaku na stronie producenta zmarnuje czas. Przedstawiono tam wyłącznie informacje typu „koniak może mieć smak drewna ponieważ leży w beczce”. Jest też notka smakowa, ale chyba wszyscy moi czytelnicy wiedzą co zrobić z notkami, pod którymi nie podpisał się nikt albo wyłącznie producent?

Notka Smakowa

Oko: jasny bursztyn
Nos:  średnio lotny, delikatny, owocowy, troche ziemisty, niezbyt słodki
Język: oleisty, lekko wytrawny i delikatny
Finisz: drzewny i taninowy. Pokazuje to, że alkohol jest starszy i nie serwuje prostych karmelowych aromoatów, na końcu lekka pieprznośc, która nie przeszkadza mi w ogóle.
ABV: 40%
Cena: PLN 500

 

 

Mój najnowszy projekt

Z wielką dumą informuję, że dzięki Miler Spirits, po 100 latach nieobecności do Polski powraca kultowa brandy marki Shustoff !!! Specjalnie dla czytelników MilerPije przygotowałem możliwość zamówienia butelki wersji 11yo w cenie 129zł zamiast 169.

Żeby odebrać voucher rabatowy podaj swój adres e-mail poniżej…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »
Scroll to top