Chcesz wziąć udział w degustacji whisky ze mną?
Sprawdź kiedy poprowadzę kolejną w Twoim mieście

#351: Jak smakuje Ballantine’s Finest Scotch Whisky?

Ballantine’s to jedna z najpopularniejszych marek whisky słodowej, która należy do Pernod Ricard – globalnego koncernu alkoholowego pochodzącego z Francji. Wiele osób, zainteresowanych whisky często zaczyna swoją przygodę właśnie z „Balantyną” i to dlatego zdecydowałem się omówić ją szczegółowo u siebie na blogu.

Ballantine’s to marka założona przez Georga Ballantinea w 1827 roku w Edynburgu. Ponieważ biznes, który stworzył senior rodu rozwijał się dobrze zaangażowali się w niego także jego dwaj synowie Archibald i George, którzy przenieśli firmę do Glasgow. Marka Ballantine’s rosła w siłę przez dziesięciolecia aż w końcu w 2005 roku przejął ją wspomniany powyżej koncern Pernod Ricard czyniąc z niej jedną z najpopularniejszych blended whisky na całym świecie. Dzisiaj kilka słów właśnie na ten temat!

Przypominam także, że cały czas przygotowujemy się do nowego bottlingu wódki Miler Spirits.

Jeśli jesteście zainteresowani, koniecznie zajrzyjcie tutaj.

2 Responses to #351: Jak smakuje Ballantine’s Finest Scotch Whisky?

  1. Tomasz pisze:

    Panie Tomaszu, gratuluję video bloga! Świetna robota! Obejrzałem każdy z odcinków no i nie mogę w końcu nie docenić Pana pracy! Z przyjemnością lubię słuchać Pana „pogadanki”, nie tylko jak to Pan fajnie określił: w tej i w tej minucie, dotyczącej samej degustacji 🙂 Moje zamiłowanie do whisky trwa kilka lat, a od dwóch lat systematycznie staram się, w miarę swoich możliwości, zagłębiać w świat single malt. I przyznam, że w przypadku whisky, których nie miałem okazji jeszcze spróbować (jak np. Highland Park 12 yo) lubię sugerować się Pana opinią co baaardzo zachęca mnie do ich zakupu. Czekam więc na kolejne filmy no i mam ogromną nadzieję, że może przeprowadzi Pan kiedyś degustację w Rzeszowie lub Krakowie w której bardzo chętnie chciałbym uczestniczyć! Pozdrawiam serdecznie!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »
Scroll to top